Par Ķīmijas fakultātes pašpārvaldes dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1995. gads, bet jau dažus gadus pirms tam studenti motivācijas vadīti iesaistījās pasākumu veidošanā fakultātes ietvaros. 2015. gada pavasarī pirmo reizi studentiem bija iespēja pasūtīt džemperus, kuriem vēlāk pievienojas arī T-krekli ar Ķīmijas fakultātes logo. Tālāk vēlamies iepazīstināt par dažu pašpārvaldes pasākumu vēsturi.


Pirmsaristotelis “Lode”

“Lode” ir ikgadēji pirmkursnieku svētki, kas laika gaitā ir mainījuši savu formātu, maksimāli saglabājot tradīcijas. “Lodes” pirmssākumi meklējami jau 2006. gadā. Ilgu laiku “Lode” bija divu dienu pasākums, kas sākas sestdien no rīta un noslēdzās svētdien pa dienu, taču 2015. gada ĶF SP sasaukums nolēma to mainīt un “Lodi” padarīt par vēl plašāku iepazīšanās pasākumu, pagarinot un sākot to jau piektdienas vakarā, ļaujot pirmajā vakarā jaunajiem ķīmiķiem labāk sapazīties, lai jau sestdienas rītu var iesākt ar aktivitātēm. Šobrīd ir tikai viens vecbiedrs, kurš “Lodes” ir apmeklējis 10 reizes un tas ir Artūrs Zariņš, kuru visi biedri augstu novērtē, kā pasākuma organizēšanā un dalībā, tā arī tradīciju pienesumā.


Ķīmiķu dienas

Ķīmiķu dienas ir plašākie un ilgāk gaidītākie ķīmiķu svētki. Svētki aizsākās 1966. gadā un līdz šim ir ticis izlaists tikai 1993. gads. Katru gadu tiek veidots logo konkurss, balsoties uz SP izdomātu saukli un tematiku. Agrāk bija arī karogu parāde, kur katrai katedrai bija iespēja radoši izpausties. Ar saukli un logo parasti tiek veidoti ķīmiķu dienu krekli, kuru krāsas ir mainīgas, atsaucoties uz dažādām tēmām un jauniešu idejām. Plāšakā programma tika pieredzēta 2017. gadā, kad Ķīmiķu dienas svinēja savu 50. jubileju. Pēdējos gados programmu pie jau citiem aktuāliem pasākumiem papildina auto nakts orientēšanās un pārgājiens. Agrāk tikuši rīkoti arī citi pasākumi (eksperimentu šovs un “pasniedzēju preses konference”), kuri laika gaitā mainījušies, kā arī skatīta Ķīmiķu dienu filma par studentu un pasniedzēju vēstures notikumiem.


Citi

Viena no aktuālākajām vēstures tradīcijām, bija pasākums “Elviss ir dzīvs”, kad tika veidota rudens balle par Elvisa tematiku un tā laika raksturīgu mūziku un citām aktivitātēm balles laikā. Tikuši rīkoti arī kopīgi braucieni un ekskursijas studentu un pasniedzēju starpā.